Home Gündem Xiaomi 12 Lite Özellikleri Açığa Çıktı

Xiaomi 12 Lite Özellikleri Açığa Çıktı

by teknolog

Xiaomi 12 serisinin görece uygun fiyatlı versiyonu olarak gelecek Xiaomi 12 Lite’ın özellikleri ortaya çıktı. Akıllı telefon iki versiyon şeklinde sunulacak olup, Önümüzdeki aylarda tanıtılacağı söyleniyor.

 Xiaomi yeni amiral gemisi akıllı telefonlarını önümüzdeki aylarda tanıtacak. Çinli üretici standart Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Ultra’ya ek olarak bir başka model daha çıkarmaya hazırlanıyor. MIUI ürün yazılımının kodlarında Xiaomi 12 Lite modeline ait ilgi çekici detaylar ortaya çıktı. Akıllı telefon biri Çin diğeri ise global pazara yönelik iki farklı versiyon şeklinde sunulacak. Üstelik Çin versiyonu, kamera konfigürasyonu açısından uluslararası modelden daha iyi olacak. Şirketin iç pazarda satacağı versiyon ZIJIN, global pazarda piyasaya süreceği model TAOYAO kod adını taşıyor.

Xiaomi 12 Lite‘ın iki versiyonu arasındaki fark sadece arka kamera lenslerinde olacak. Uluslararası pazarı hedefleyen model ana sensör, ultra geniş açılı lens ve makro sensör içeren üçlü kamera sistemiyle gelecek. Çin versiyonunda ise makro sensör yerine telefoto lens kullanılacak. Xiaomi 12 serisin resmi tanıtımı gelecek yıl yapılacak. Ancak lansman tarihi ile ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor.

Related Posts

Leave a Comment