Home Gündem Twitter’dan Arama Kolaylığı Sağlayan Yeni Özellik

Twitter’dan Arama Kolaylığı Sağlayan Yeni Özellik

by teknolog

Popüler uygulamalardan biri olan Twitter, kullanıcılarına geçmiş tweet’lerinde aramayı kolaylaştıran yeni arama özelliğini duyurdu. Kullanıcı profilinde sağ üst köşede 3 noktalı menünün yanında yer alan buton geçen ay az sayıda kullanıcıda görünüyordu. Özellik, artık iOS için daha yaygın bir şekilde kullanıma sunuluyor.

Twitter, kullanıcılarına geçmiş tweet’lerinin daha kolay taranmasını sağlayan yeni bir arama butonu sunuyor. Sağ üst köşede 3 noktalı menünün yanında yer alan buton, ekim ayında az sayıda kullanıcı için görünmeye başlamıştı. XDA Developers’ın haberine göre, artık özellik iOS Twitter uygulamasında daha yaygın bir şekilde yayılıyor. Özellik, Twitter’ın son birkaç ayda platformuna eklediği ve çoğu gizlilikle ilgili olan uzun bir dizi yeni özelliğin en sonuncusu oldu. Platform, ekim ayında, web sürümünde, kullanıcıların bir takipçiyi engellemeden takipçi listesinden kaldırmasını sağlayan yeni bir özelliği açıklamıştı.

Bunun yanı sıra Bloomberg News’in haberine göre; platform, 30, 60, 90 gün veya tam bir yıl sonra geçerli olabilecek bir son kullanma tarihiyle, belirli bir süre sonra kullanıcıların eski tweet’lerini gizlemesine izin vermeye başlayabilir. Twitter’ın bu yenilikler yanında; kullanıcıların belirli hesapların onlardan bahsetmesini engelleme veya bir, üç veya yedi gün boyunca tüm bahsetmeleri engelleme yeteneğini de sunması öngörülüyor.

Related Posts

Leave a Comment