Home Gündem Apple 21.5” iMac Satışı İptal Edildi

Apple 21.5” iMac Satışı İptal Edildi

by teknolog

Geçtiğimiz yılda ARM işlemcilerine geçerek bilgisayar sektörünü değiştiren Apple, yavaş yavaş Intel bilgisayarlarının fişini çekmeye devam ediyor. 21.5” iMac modelinin de satışı iptal edildi ve siteden kaldırıldı.

Apple, geçtiğimiz aylarda iMac modelini de M1 işlemcisi ile güncellemişti. 21.5” Intel modellerin yerine tanıtılan 24” yeni iMac, M1 işlemci ve yepyeni bir tasarım ile çıkış yaptı. Ancak Apple sitesinde yeteri kadar uğraşarak 21.5” Intel modelini yine de satın alabiliyordunuz.

$1,099’dan satışa sürülen 21.5” iMac, çift çekirdekli Intel iişlemciliye sahipti. Oldukça yüksek bir fiyata satılan bu iMac, 29 Ekim günü siteden kayboldu. Apple’dan konu ile ilgili bir yorum gelmedi ancak firmanın sessizce ürünleri satıştan kaldırması oldukça normal bir olay. Mart ayında iMac Pro’nun üretimini azaltacağını açıklayan Apple, her geçen gün Intel işlemcili Maclerin fişini çekmeye devam ediyor.

Apple’ın 2022 yılı bitmeden tamamen Intel işlemcileri terk etmesi bekleniyorDaha güçlü iMac, iMac Pro, Mac mini ve Mac Pro modellerinin de M serisi ile güncellenmekte olduğu gelen haberler arasında. 2022 yılının başlarında yeni model iMacleri görmemiz oldukça olası duruyor. Bakalım Apple’ın Apple Silicon konusundaki kararlılığı sektörü nasıl etkileyecek.

Related Posts

Leave a Comment