Home Gündem ABD’de RTX 3000 Ekran Kartlarıyla Yüklü Kamyon Kayboldu

ABD’de RTX 3000 Ekran Kartlarıyla Yüklü Kamyon Kayboldu

by teknolog

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde, EVGA RTX 3000 serisi ekran kartları ile dolu bir kamyon dağıtım merkezine giderken çalındı. EVGA, kartların piyasaya sürülebileceği konusunda kullanıcılarını uyarıyor.

Geçtiğimiz aylarda, özellikle kripto para madencilerinden gelen yoğun talep nedeniyle Nvidia ve AMD gibi ekran kartı üreticileri stok sorunu yaşıyor. Neredeyse bir meslek haline gelen kripto para madenciliği, ekran kartı satışlarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Kripto para madencileri, yeni ekran kartlarında yaşanan kıtlığın ve yüksek fiyat artışının en büyük sorumlusu olarak biliniyor.

Bu durum öyle ciddi bir seviyeye geldi ki ekran kartlarında yaşanan hırsızlık vakaları son zamanlarda artış göstermiş durumda. EVGA Ürün Müdürü Jacob Freeman, GeForce RTX 3000 grafik kartları ile dolu bir kamyonun Kaliforniya dağıtım merkezine giderken çalındığını açıkladı. Çalınan kamyonun, satış fiyatı 329 ila 1959 dolar arasında değişen RTX 3060 ile RTX 3090’a kadar olan modellerle dolu olduğu söyleniyor.

Kamyondaki kart modellerinin bir listesini elinde bulunduran EVGA, kullanıcıların dikkatli olmalarını ve çalıntı ürünlerin garanti kaydının yapılmayacağını açıkladı. Bu olay akıllara geçtiğimiz yıl, Çin’deki bir MSI fabrikasında çalışan kişiler tarafından 330 bin doların üzerinde 40 adet RTX 3090 konteyneri çalınmasını getirdi.

Related Posts

Leave a Comment